در هفدهمین جلسه طرح کودکان دوستان طبیعت در سالن اجتماعات اداره کل منابع طبیعی استان کرمان با موضوعیت معارفه طرح مذکور با حضور آقای رجبی زاده(مدیر کل منابع طبیعی استان کرمان) ، آقای قائم مقامیان(رئیس حراست اداره کل) ، آقای محمد میرزائیان (رئیس اداره آموزش و ترویج و مشارکت های مردمی) ، خانم میرزایی و آقای میر حسینی(کارشناس آموزش و ترویج )خانم نعمت الله زاده (مدیر عامل طرح کودکان،دوستان طبیعت) و جمعی از مربیان طرح برگزار گردید.

در شروع جلسه مدیر کل منابع طبیعی با بیان اینکه یکی از مهم ترین اقدامات طرح، استمرار داشتن و مداومت در اجرای آن بعد از گذشت ۱۶ سال است که باعث شده تا جای هیچگونه مخالفتی در سطح استان با این طرح وجود داشته باشد. ایشان در ادامه بیان داشتند که استقامت و مداومت طرح در مدارس باعث شده تا با حمایت مدیران آموزش و پروش روبه‌رو گردد به گونه ای که بر فرض مثال با تغییر مدیر کل منابع طبیعی و عدم پذیرش اجرای طرح برای سال های آتی توسط او، باعث انتقادات از سوی مسئولان ادارت آموزش و پرورش خواهد گردید. وی در پایان افزود: با ارتقاء سطح فرهنگ و آموزش کودکان حتی به مقدار ۲۰% می توان شاهد آن بود که در آینده باعث تحولات بسیار بزرگی در تصمیمات و زندگی شان خواهد بود و این یکی از اهداف مهم این طرح است.

در این جلسه رئیس اداره آموزش و ترویج نکات و اهداف موجود در بند قرارداد فی مابین اداره کل و این طرح را به طور مختصر به شرح زیر بیان نمود:

  • معرفی طرح و ارتباط با مسئولان مدرسه در طول سال ( از مدیر مدرسه گرفته تا سرایدار مدرسه)
  • معرفی طرح و ارتباط با مدیران و کارشناسان اداره منابع طبیعی جهت همراهی آنان در زمینه های آموزشی،ارائه خدمات و تجهیزات لازم در اجرای طرح
  • انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اداره آموزش و پرورش شهرستان با اداره منابع طبیعی شهرستان
  • برگزاری روز منابع طبیعی و کودک در مدارس تحت پوشش طرح که با پیشنهاد مدیر عامل طرح به سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور معرفی و مصوب گردید و سعی در اجرای هرچه باشکوه تر آن با حضور فرماندار و مسئولان ادارات منابع طبیعی و آموزش و پرورش شهرستان
  • در نظرگیری سهمیه نهال برای مدارس تحت پوشش طرح توسط اداره کل منابع طبیعی استان و شهرستان کرمان
  • مقرر گردید هر هفته یک کارشناس تخصصی منابع طبیعی در جلسات آموزشی جهت بیان مطالب موضوع محور حضور داشته باشد.
  • مهم ترین اقدام دیگری که بایستی در نظر گرفته شود اطلاع رسانی و انتشار اخبار از اقداماتی که در اجرای طرح صورت پذیرفته است. مربیان می توانند اخبار و گزارشات خود را به کارشناس روابط عمومی اداره منابع طبیعی شهرستان خود سپرده تا در سایت و فضای خبری خود بارگزاری نمایند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *