شانزدهمین دوره طرح آموزشی کودکان، دوستان طبیعت در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ کلید خورد؛ مدیر عامل جمعیت دوستداران زمین سبز ضمن اعلام این خبر با تشریح عملکرد این طرح در دوره های چهاردهم و پانزدهم در مواجه با پاندمی کرونا گفت: ما همزمان با اعلام تعطیلی مدارس، بلافاصله شیوه آموزشی خود را از آموزش حضوری به آموزش مجازی تغییر داده و طرح آموزشی جدید را با استفاده از قابلیت نمایش تصویری و نمایش متحرک در قالب انیمیشن، موشن گرافی و ویدئو پاور به مرحله اجرا گذاشت.

نتیجه اجرا این طرح با توجه به ارزیابی بخش آمار و اطلاعات جمعیت و با بررسی بازخوردهای دریافتی بسیار رضایت بخش بوده و نشان دهنده حضور والدین در کنار دانش آموزان جهت این آموزش بوده است. بخشی از این موفقیت محصول ارتباط صمیمانه کودکان با شخصیت های نمادین کارتونی طرح از قبیل نخودی، قطره، کرم خاکی، شتر و … می باشد. شخصیت هایی که در جریان آموزش دوره های گذشته نیز برای کودکان شخصیت های مهربان و دوست داشتنی بودند. طرح کودکان دوستان طبیعت؛ طرحی است که از سال ۱۳۸۴ تا کنون و بی وقفه با حمایت اداره کل منبع طبیعی و آبخیزداری استان و همکاری سازمان آموزش و پرورش استان در سطح تعدادی از مدارس روستایی و شهری استان کرمان اجرا گردیده و آثاردرخشانی در فرهنگ سازی، شناخت و حفظ منابع طبیعی برجا گذاشته است.

تعداد کل دانش اموزان تحت پوشش طرح در سال ۱۴۰۰ : ۶۶۰۰نفر
تعداد مراکز: ۳۸مرکز اموزشی
شهرستان ها:
سیرجان-رابر و روستای بابید اولیا-زنگی آباد – شهداد- رفسنجان – بافت — خبر – بم – چترود(هوتک) – بردسیر – کرمان(اختیار آباد-شرف آباد)

عکس از آرشیو

عکس از آرشیو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *